Rodzice mogą również chcieć porównywać braci.

 

Rodzice mogą kochać swoje dzieci i podchodzić do nich indywidualnie. Tego chcecie i nie jest Wam dobrze z tym kiedy od starszego więcej wymagają, a dają młodszemu. Zdarza się tak, że rodzice potrafią więcej uwagi poświecić temu młodszemu, kiedy widzą, że starszy sobie samodzielnie radzi zapominając, że każdy z Was potrzebuje sprawiedliwego podejścia, uważności, wsparcia czy pomocy.

 

Być może Wasze relacje są chłodne, obojętne. Gdziekolwiek teraz jest Twój brat warto jest przyjrzeć się bliżej relacji i uleczyć. Tęsknota i brak zrozumienia są uciążliwe dla umysłu. Udawanie, że Tobie już na nim nie zależy może być próbą szukania ulgi i usprawiedliwienia. Czasami zrzucenia winy na brata.

 

Powodów może być dość sporo, dlatego serdecznie zapraszam braci na wspólne spotkanie, żeby spróbować wyjaśnić i zrozumieć odmienny Wasz punkt widzenia. Każda brat ma swoje indywidualne wspomnienia i spostrzeżenia na temat mamy i taty. Warto jest poznać i zrozumieć to kim on jest i jak zapamiętał Ciebie i rodziców oraz ważne dla Was wydarzenia.

 

Celem spotkania jest żeby na spokojnie porozmawiać. Każdy z Was może na spokojnie wyrazić swoje zdanie, przedstawić swój punkt widzenia na spokojnie z uważnością i ze zrozumieniem dla was braci. A jaką decyzje podejmiecie w dalszej relacji to od Was już będzie zależeć. Ważne że każdy z Was będzie znał zdanie z obu stron.