Między siostrami również pojawiają się szumy w komunikacji.

Relacja między rodzicami ma wpływ na Waszą siostrzaną relacje. Czasami rodzice chcą dla Was jak najlepiej i jak jedną z Was postawiają na piedestale i porównują do tej jednej to z czasem staje się to dla drugiej siostry smutne bo czuje się gorsza, niewystarczająco dobra i warta kochania.


Nierozwiązane problemy rodziców. Ich kłótnie mogą powodować budowanie podobozów. Może być taka sytuacja, że każdy z rodziców szuka zrozumienia u jego dziecka i trzyma z nim sztamę. Siostry mogą bronić swojego rodzica. Wtedy Wasza relacja jest zaburzona.

Zdarza się również spora różnica wieku.


Może macie jednego wspólnego rodzica i nie zbudowaliście więzi rodzinnej siostrzanej.

Może Ty stałaś się rodzicem opiekunem Twojej młodszej siostry i już nie wiecie jak zbudować relacji siostra – siostra.


W relacji czasami występuje zazdrość. Relacja oparta na współzawodnictwie.

Każda siostra ma swoje indywidualne wspomnienia i spostrzeżenia na temat mamy i taty. Warto jest poznać i zrozumieć to kim ona jest i jak zapamiętała Ciebie i rodziców oraz ważne dla Was wydarzenia.


Siostra to coś więcej niż przyjaciółka. Można mieć i siostrę i przyjaciółkę. Nie jest dobrze chcieć  mieć wszystko

 w jednej osobie bo wtedy będzie przesyć i przeciążenie w relacji.


Celem spotkania jest wzajemne zrozumienie kim jesteście, jak się zmieniłyście. Potrzebujecie wypowiedzieć swoje własne zdanie bez względu na to jak dalej potoczy się Wasza relacja. Ale najważniejsze, że każda z Was zazna spokój ducha i nie trzyma nic negatywnego w sobie.