Wróć na stronę główną

Człowiek człowiekowi

  • Blog
  • /

Najbardziej boli nas brak akceptacji tym kim chcemy być. Nasza natura wzywa nas do bycia sobą. Na początku będąc dzieckiem uczymy się od dorosłych co robić, ale brakuje wskazówek jak to zrobić. Wypożyczamy obserwując starszych zachowania, gestykulacje, dobór słów. Niektórym uda się odstawić to co nie jest ich i poszukują siebie. Szukają drogi powrotnej do odkrycia własnej energii. Wyruszają w podróż błądząc w zakamarkach umysłu co jest dla nich najlepsze, najwygodniejsze, pasujące do ich osobowości, stylu życia który chcą obrać. Budują siebie od nowa.

 

To długa i bolesna droga, która przyniesie wewnętrzną wolność, miłość do siebie. Patrząc na ilość lat, które człowiek może przeżyć, warta poświecenia łez, smutku, ćwiczenia asertywności, aby stawiać granice. Dzięki tej wędrówce człowiek szlifuje swój charakter. Dowiaduje się kim jest. Wzbogaca siebie o relacje międzyludzkie. Jest bliżej siebie i już coraz częściej potrafi wyrazić głośno co lubi, co jest wstanie znieść, a co definitywnie chce wyłączyć i odczepić od swojego życia.

 

Nie każdy z najbliższego otoczenia chce żeby człowiek był samodzielny i niezależny. Nie każdy szanuje i toleruje odmienny punkt widzenia. Są osoby, które mają potrzebę kontrolowania i uzależnienia od siebie dla własnych perfidnych egoistycznych pobudek. Ale są i tacy, którzy z lęku i strachu poszukują poczucia bezpieczeństwa bo zapomnieli o sobie i mają błędne wyobrażenia, że tylko podczepiając się pod innych przeżyją jakoś swoje życie. Oni bardzo cierpią z tego powodu.

 

Człowiek może uszczęśliwić siebie oraz innych mając na uwadze szacunek, życzliwość. 

Nie z każdym jest nam po drodze. Nie jesteś dla każdego, a każdy nie jest dla Ciebie. 

Dbaj o siebie, aby uniknąć wypalenia zawodowego. Jeśli studiujesz i wiesz, że ten obrany kierunek okazał się nieciekawy i już wiesz co chcesz dzięki temu doświadczeniu robić w przyszłości to możesz wybrać opcję „rezygnuj” i pójść tam gdzie zaczniesz czuć się znacznie lepiej. Twoje studia, Twoja nauka, Twoje życie. 

 

Masz wolny wybór. Z każdej sytuacji jest wyjście. Dbaj o swój stan psychiczny. 

Szukaj pomocy, wsparcia od osób życzliwych. Zadbaj oto jak wprowadzić pod siebie zmiany w życiu. Dbając o siebie, dbasz też o innych. Natomiast dbając o innych swoim własnym kosztem unieszczęśliwiasz siebie.

Wybór jak chcesz żyć należy w głównej mierze od Ciebie.