Wróć na stronę główną

Korzyści z uczestniczenia grupowych terapii oddechem transmodalnym

Człowiekowi jest łatwiej zobaczyć, wyobrazić sobie ulotne chwile szczęścia. A kiedy szczęście zawita do niego to boi się poczuć bo teren ten jest dla niego mało znany i za mało odwiedzany.

Poczucie własnego szczęścia jest istotne i potrzebne tak samo jak sztuka świadomego oddechu.

Szczęście znajduje się w indywidualnym miejscu, w tym, w którym przyjmiesz swój styl życia. Robisz, to co umiesz najlepiej, robisz to co wzbogaca Twoje codzienne życie.

Szczęście to również dzielenie się życzliwością z innymi.

Świat zewnętrzny może nam w tym pomóc. Kiedy z zewnątrz przychodzi spokój to wnosi w twoją energię poczucie bezpieczeństwa. Przepływ energii jest stały. To piękne uczucie kiedy ludzie uśmiechają się do siebie okazując życzliwość.

Warto dla tych pozytywnych wibracji uczyć się przyjmować dobro, dzielić się dobrem, uśmiechać się.

Do tego doświadczenia przygotowałam przestrzeń,  „oddechową myjnie dla duszy”, aby każdy kto jest gotowy na oczyszczenie siebie mógł odpocząć i zadbać o swój dobrostan. 

Tylko z odpowiednią wiedzą wiesz jak zadbać o jakość myśli, które wpływają na Twoje intencje działania.

Każdy człowiek ma różne doświadczenia i inną historię, Ale pragnienia odczucia akceptacji, zrozumienia, przynależności, samozbliżenia, samorealizacji jest bardzo pożądane.

Kiedy przychodzisz na świat podczas dorastania nie wręcza się Tobie instrukcji obsługi jak być sobą, jak się lubić, jak nie przyjmować bez emocji negatywną ocenę, krytykę. Nie wzmocniono Tobie od dziecka własnej indywidualności na przykład szacunku do wyglądu. Prawie każdy człowiek karmiony jest negatywną informacją na swój temat i pozostawiony w samotności z krzywymi nogami, piegami, długą szyją, zbyt krótką szyją, za małym biustem, z niskim wzrostem. 

Błędnie człowiek przyjmuje usłyszane cudze kompleksy jako swoje i przez wiele lat żyje w przekonaniu że kompleksy, nienawiść do siebie jest życiowym cierpieniem z którym trzeba jakoś takoś żyć. Tak został przedstawiony Świat. Najpierw słyszysz coś negatywnego na swój temat, potem Ty robisz sobie to samo. 

Niektórzy ludzie nie posiadający odpowiednią wiedzę kreują relacje międzyludzkie robiąc innym krzywdę, ale sami są zaskoczeni jak ta karma do nich wraca. Niektórzy z nich potrafią się przebudzić i mają gotowość do wprowadzania lepszych zmian w swoim życiu co przekłada się z czasem na uzdrowienie obolałych relacji. Tacy ludzie potrafią być też dobrymi nauczycielami dla innych.

Niektórzy z Was w dzieciństwie lub jako nastolatkowie przejęliście rolę rodzica, opiekuna, przewodnika, spowiednika swoich niedojrzałych emocjonalnie rodziców.

A teraz Wy wkraczacie w dorosłe życie z bagażem nierozwiązanych problemów rodziców pozostając sami jak palec bez wiedzy, opuszczeni w samotności. Potraficie bo już jesteście dobrze przygotowani jak funkcjonować we współuzależnieniu cierpienia z innymi, ale wasze jestestwo jest zapomnianie, zaniedbane, głodne miłości, poddane tęsknocie o uważność. 

Trudno jest rozpocząć dorosłe życie nie wiedząc co się lubi, w czym się jest dobrym, z czym wyjść do ludzi żeby znaleźć pracę. Nie poznaliście swoich wartości, nie potraficie wyznaczać w naturalny sposób granic. Towarzyszy Wam poczucie, że jesteście wykorzystywani. Błednie pozyskaliście instrukcje w utrzymaniu relacji, że jak zwrócicie komuś uwagę to ten, tamten obrazi się, wiec robicie sporo rzeczy wbrew sobie cichutko cierpiąc wpadając coraz większą otchłań epizodu depresji.

Największą porażką życiową jest niewiedza o sobie, o własnych możliwościach, kompetencjach. Jeśli nie przystąpisz do najważniejszej edukacji na świecie, mianowicie nad sobą to będziesz ukierunkowaną osobą na ocenianiu siebie i porównywaniu do innych.

Porażką jest pozostać niezwruszonym ślepcem z chciwością pożądania cudzych luksusów na które nie zapracowaliście. Chcesz czegoś co nie należy do Ciebie i nigdy nie będzie należeć bo każdy człowiek ma swoje, tylko musi to w życiu odnaleźć. Twoim luksusem jest to co leży na Twojej indywidualnej drodze życia. Nie musisz juz kraść, zazdrościć, cierpieć z niedostatku możesz wejść na ścieżkę samorozwoju

Porażką jest hejtować, kierując się zazdrością, kreując siebie kim się nigdy nie było krytykując przy tym innych. W ten sposób odwraca się uwagę innym od własnego wstydu że się czegoś nie umie. A przecież nie jesteśmy od wszystkiego. Więc nie musisz znać się na medycynie będąc świetnym Inżynierem.

Porażką jest pozostać uległym, ślepcem, podążającym za ślepymi głupcami, którzy wykorzystują Ciebie dla swoich podłych korzyści okradając Ciebie, innych. Żyjąc poza swoją energią karmisz się cudzą. Wspierasz innych oczekując uważności, zainteresowania. Nie oto, tutaj chodzi. Nie dostaniesz tego, ulegając innym. Najpierw musisz dostrzec, że nie ma Ciebie w sobie. 

Porażką życiową jest odrzucenie siebie i pozostaniu w nienawiściŻadne luksusy, bogate życie nie wniesie do twojego życia szczęście, spokój ducha, radość z życia bo to życie w nienawiści do siebie jest ułudą i cierpieniem. Żadne szaty nie zdobią  i nie powodują, że czlowiek jest dzięki nim wartościowy, cenny i ważny. Twoją szatą jest osobowość, to jak traktujesz siebie i innych. 

Każdy człowiek rzucony jest na głęboką wodę. Musi liczyć na siebie, bez instrukcji życia.W trakcie lat, odczuwamy też zmęczenie, frustrację. Pojawia się chęć zaszycia daleko od ludzi, pracy, edukacji, obowiązków. Uciec daleko od miejsca, w którym jesteś żeby odetchnąć, odpocząć, wyspać się. Poczuć ciszę. Narasta pragnienie, żeby wszyscy zostawili Cię w spokoju.

Dlatego mając taką możliwość organizuję przestrzeń dla zmęczonych, umęczonych Dusz. Otworzyłam ” Pijalnia oddechu”, „Myjnia dla Dusz”. Odpoczynek od zgiełku w ciszy własnego oddychania i ukojenia chaosu w głowie.

Dla niektórych weekend jest wolnym dniem od pracy, Ale nie jest wolnym dniem od sprzątania, gotowania. W domu zawsze coś się znajdzie do zrobienia. Więc jeśli człowiek nie wyjdzie z domu żeby odpocząć to wejdzie w automatyczny tryb zajęć domowych zagłuszając wołanie organizmu o odpoczynek. Wpadnie w końcu w nerwicę i cierpienie. Z czasem zacznie chorować ciało. Umysł zacznie szaleć i wymyślać negatywne myśli. Człowiek wpadnie destrukcyjną energię.

Zaplanowałam warsztaty raz w miesiącu w soboty lub niedzielę żeby Was zmobilizować do wyjścia z domu. Możecie coś ważnego i cennego dla siebie zrobić co wpłynie pozytywnie dla Waszego zdrowia, relacji samą / samym z sobą, z troską  również o Waszych najbliższych. Jeśli człowiek nie może już wytrzymać sam ze sobą to pomyśl jak się czuje rodzina i przyjaciele ?

Człowiek nie wygra ze zmęczeniem jeśli cały czas będzie pracował. Organizm potrzebuje odpocząć bo inaczej sfiksuje. Nasz żywy organizm potrzebuje odpoczynku, snu. Warsztaty dedykowane są przede wszystkim dla osób świadomych, którzy wiedzą że mądrość jest lepsza od trzymania się głupoty.

Mądrze jest słuchać odgłosów ciała oraz pojawiających się myśli zapalników. Sygnał ten to czerwona lampka ” Nadszedł czas, abyś o siebie zadbała / zadbał bo nikt za Ciebie tego nie zrobi, ale pomoże i takie osoby są, uwierz mi.

Musimy zadbać o ciało, umysł, myśli, duszę, jesli chcecie zmienić swoje życie na lepsze. Każdy ma dedykowaną swoją indywidualną ścieżkę, może odnaleźć sens własnego życia, zrozumieć ten sens, korzystac i czerpać z esencji tego życia zapraszając do tego innych. 

Co będziemy robić na warsztatach ?

Na warsztatach będziemy powoli wprowadzać się w relaksacyjny oddech. Jest to ulga dla zmęczonego umysłu i ciała. W naturalny sposób oczyszczamy ciało z nagromadzonej energii. Będziesz zrzucać ciężar z ramion, barków. Odblokujesz to, co u Ciebie zablokowało dopływ życiodajnej energii. Odnajdziesz wyciek energii lub miejsce, w którym podłączone są wampiry energetyczne. Może to być gardło, dyskomfort w klatce piersiowej, brzuch, kolana, stopy. Ból głowy.

Każdy na swój sposób będzie odreagowywać w bezpiecznej przystani. Może to być płacz, krzyk, wypowiedzenie na głos ważnych słów. Nie musisz już wstrzymywać w ciele, w głowie smutku, żałoby, łez, złości, niesprawiedliwości, zdenerwowania ( delikatnie ujmując ), wstyd, poczucie winy, żal.

Jeśli wstydzisz się wejść w grupę lub nie nie byliscie u psychologa ( jesteście pełnoletni )

Jeśli nigdy nie byliście u psychologa lub na żadnych warsztatach i wstydzisz się przyjść do grupy to umów się ze mną na wizytę indywidualnie. Możesz termin znaleźć na portalu znanylekarz odwiedzając moją stronę www.katarzynakukielinska.pl tam jest link do kalendarza online lub napisz do mnie meil: kkukielinska@gmail.com

Jeśli masz w sobie gotowość to pracy nad sobą to

Przyjdź i rozładuj nagromadzoną energię na warsztatach technik oddechowych. Przy okazji doświadczając nauczysz się jak radzić sobie z emocjami w swoim codziennym życiu. Zaplanowałam warsztaty raz w miesiącu w soboty lub niedzielę żeby Was zmobilizować do wyjścia z domu. Możecie coś ważnego i cennego dla siebie zrobić co wpłynie pozytywnie dla Waszego zdrowia, relacji samą / samym z sobą, z troską  również o Waszych najbliższych. Jeśli człowiek nie może już wytrzymać sam ze sobą to pomyśl jak się czuje rodzina i przyjaciele ?

Czy warsztaty w czymś Ci pomogą, przecież sobie ze wszystkim radzisz i wszystko już wiesz. 

Człowiek nie wygra ze zmęczeniem jeśli cały czas będzie pracował. Organizm potrzebuje odpocząć bo inaczej sfiksuje. Nasz żywy organizm potrzebuje odpoczynku, snu. Warsztaty dedykowane są przede wszystkim dla osób świadomych, którzy wiedzą że mądrość jest lepsza od trzymania się głupoty.

Mądrze jest słuchać odgłosów ciała oraz pojawiających się myśli zapalników. Sygnał ten to czerwona lampka ” Nadszedł czas, abyś o siebie zadbała / zadbał bo nikt za Ciebie tego nie zrobi, ale pomoże i takie osoby są, uwierz mi. 

Uczestnicy zorganizowanych przeze mnie warsztatów terapeutycznych sa wdzięczni za tę przystań. Mówimy, że w domu jest najlepiej, ale dom coraz badziej kojarzy się ze strem, z pracą, obowiązkami, z szybkim życiem, gotowaniem, sprzataniem. Jak człowiek usiądzie chociaż na chwilę to juz ma poczucie, że jeszcze musi zrobić to, tamto, siamto i owamto i juz głowa boli. Na spotkaniu masz 5h tylko dla siebie. Tutaj czujecie, że jesteście skupieni na sobie i dostrzegacie to zazwyczaj jest zagłuszane przez inne osoby. Niektórzy podchodzili do technik odechowych sceptycznie, z niedowierzaniem, a po sesji budzili się z niesamowitymi doznaniami, przeżyciami. To jest naturalne wejście w głębszą cześć siebie, która śpi pod przykrywka uwarunkowań, ciagłej pracy i obowiązków. Po sesji łatwiej jest samemu poddać się skutecznie w medytacje. 

Będąc psychologiem i praktykiem oddechu rozumiem to co czujesz na poziomie serca i duszy.

Na spotkaniu panuje „magiczna” atmosfera, za którą potem tęsknimy. Stąd pomysł, abyśmy wracali do spotkań i ponownie wydobyć fantastyczne, warte zapamietania samopoczucie po oczyszczeniu i wprowadzeniu spokoju, życzliwości, troski czy wsparcia. Na poczatku oczyszczamy to co zalega, ale potem jest inaczej, jakość energii zmienia się na lepsze.

Praca z ciałem terapeutycznym oddechem transmodalnym uzdrawia ciało, wpływa kojąco na galopujący umysł.

Praktyka oddechu wpływa pozytywnie na dobrostan. Zmieniasz się, jesteście lepszą wersją siebie. Jest więcej łagodności, mniej krytyka. Z czasem możesz zauważyć w sobie niesamowite zmiany: więcej odwagi, kreatywności, wiary w siebie, więcej energii do chcenia, więcej polubienia siebie, akceptacji na co nie masz wpływu. Gromadzi się więcej nowej energii  do życia, którą jeśli praktujesz wnosi więcej radości, szczęścia, nowych życzliwych znajomych, więcej odwagi do zmiany pracy, umiejętności przyjmowania pieniędzy za swoją pracę, większe poszanowanie dla swojego czasu i ukierunkowany energii w pożyteczne rzeczy. Czas zaczyna być przyjacielem i mądrością życiową.

Więcej korzyści 

Na warsztatach poznajesz nowe miłe osoby. Ludzkie ciała kodują również pozytywne wibracje. Można z nich korzystać podczas stresujących sytuacji. Najlepsze wyniki osiągamy podczas pracy z ludźmi. Także cieszmy się że mamy okazję spotkać, poznać miłe dusze, które dając Tobie wsparcie z chęcią odwzajemniasz. To jest niesamowite uczucie spojrzeć na siebie i też na innych z poziomu serca i duszy.

Na zakończenie otwarcia nowego

Zapraszam Cię na zajęcia, warsztaty z technik oddechowych, aby zrzucić z siebie to co już prosi się, aby zrzucić i poczuć lekkość. Robisz miejsce na nowe doznania, ale już bardziej uważnie, spokojnie z porzeszoną świadomością że jesteś osobą ważną, cenną i wartościową.

Zasługujesz na wszystko to co najlepsze, a zwłaszcza żeby poznac siebie. Swoje słabe, mocne strony i poczuć, że jesteś całością, jednością. 

 

Fortorelacja z warsztatów